České veterinární přípravky schválené Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv v Brně, pro podporu nervového systému, kloubů, kůže a srsti u psů

O nás

O  Nás

O  Dopex-forte s.r.o.

O Myšlence vyvinout veterinární přípravky pro psy

Již v průběhu studií na gymnáziu jsem věděl, že mojí cestou a posláním bude stát se jednou veterinářem. Slovo poslání používám proto, že bez skutečného a opravdového zájmu nelze toto povolání vykonávat, aniž by trpěl zvířecí pacient, jeho majitel nebo i sám zvěrolékař.

Vysokou školu veterinární v Brně jsem ukončil v roce 1983. V této době ještě nebyla péče o psy a kočky příliš rozšířená. Dnes se však již nikdo nepodivuje tomu, že jsou tito domácí mazlíčci považováni za plnohodnotné členy rodiny a že pro ně majitelé chtějí tu nejlepší péči. Dnes a denně se ve své ordinaci spolu setkávám s lidmi, kteří jsou zodpovědní a kteří pátrají po informacích o prevenci či o možnostech po právě ukončené léčbě, jak by mohli svému malému svěřenci sami pomoci prostřednictvím potravinových doplňků.

Naše veterinární praxe:

https://youtu.be/r5PeCeL2450

Moje dlouhodobé zkušenosti v oblasti veterinární medicíny (Naše ordinace:  Veterinární ordinace MVDr. Jiří Mareš), diskuze s klienty a nejrůznější pejskařská klubová fóra, mi daly podnět k rozšíření spektra nabízených výrobků na našem trhu.

Proto jsme se spojily s českou společností VH Pharma, a.s.  

https://www.vhpharma.cz/

VH Pharma a. s. je společnost působící od roku 2008 na českém trhu. Specializuje se na výrobu nejen vlastních, ale i smluvních produktů. Do jejich portfolia se řadí zdravotnické prostředky, kosmetika a doplňky stravy.

U této společnosti bylo pro nás důležité:
Jištění kvality v průběhu výrobního procesu i při propuštění hotového výrobku. Výrobní prostory jsou vybaveny moderními technologiemi a veškeré technologické postupy používané při výrobě jsou v souladu s předpisy SVP a systému managementu jakosti, dle: ČSN EN ISO 9001:2016 a ČSN EN ISO 13485 ed.2:2016.

Proto jsme se pro ně rozhodli a kromě samotné výroby jsme s nimi spolupracovali i v rámci vývoje produktů naší společnosti Dopex-forte s.r.o., při vývoji veterinárních přípravků k řešení akutních problémů s klouby, srstí, kůží a nervového systému včetně hormonální dysbalance, tak i pro preventivní užívání v průběhu celého života psa.

Výsledkem bylo vytvoření následujících produktů:
  • Produkty Nervy: Příznivě ovlivňuje nervový systém, snižuje bolesti svalů a kloubů, podporují oběhový systém, hormonální rovnováhu a plodnost. 
  • Produkty klouby: Pro prevenci a podporu kloubních potíží v období růstu, aktivity a seniorského věku.
  • Produkty Srst: Působí příznivě na kvalitu srsti, její lesk a hustotu, tvorba folikulů.

 

 

Vyvrcholením vývoje veterinárních přípravků společnosti Dopex forte s.r.o. se stal okamžik schválení

Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv v Brně.

                                  

                   Ústavu pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv v Brně  

Legislativa vyžaduje, aby takovéto preparáty prošly procesem schvalování u ÚSKVBL, a mohly být označeny jako schválené veterinární přípravky. Povinnost schvalování vyplývá ze zákona O veterinární péči, dle kterého se jako veterinární přípravky označují ty určené k přímému použití pro zvířata nebo přicházejí do styku se zvířaty, a nejedná se při tom o léčiva nebo krmiva. V našem případě tedy přípravky podporující uvedené fyziologické funkce. 

Průběh schvalování není zcela jednoduchý, je třeba doložit řadu podkladů dokládajících zdravotní nezávadnost, posouzení toxicity, účinnosti, zkoumány jsou všechny jednotlivé složky a jejich vhodnost použití pro daný druh a skupinu zvířat. A tím byly splněny všechny kroky od myšlenky po vznik našich přípravků.

 

Závěrem mi dovolte poznámku:

Nelze obecně říci, že nejdražší výrobek doplňků stravy je i ten nejlepší a obráceně. Mým krédem je „než sebelíbivější reklama je lepší dobře odvedená práce, výsledky a spokojenost uživatelů.“

V mé osobní praxi dávám přednost výrobkům, které se vyznačují vyvážeností poměru ceny, kvality a účinnosti, a proto doporučuji tyto veterinární přípravky.

MVDr. Jiří Mareš